3 gruzińskie miasta w których się zakochasz

Gruzja – kaukaski kraj, który zachwyca pod wieloma względami. To tutaj doświadczysz szczerej gościnności, spróbujesz pysznej kuchni i zwiedzisz zabytkowe, przepięknie położone miasta. Wartych uwagi gruzińskich miasteczek jest bardzo wiele. Oto 3 z nich.

Sighnagi jest jednym z tych gruzińskich miasteczek do których moglibyśmy wracać niezliczoną ilość razy. Nazywane jest ono „miastem miłości” i jest jednym z najmniejszych miast kraju. Znane jest z produkcji dywanów oraz wina. Kolejnym miastem, które szczególnie zapadło w naszą pamięć jest Mccheta. To dawna stolica Gruzji, która zachwyca malowniczym położeniem. Warto zatrzymać się też w Tbilisi czyli aktualnej gruzińskiej stolicy. Słynie z twierdzy, pomników, Placu Wolności i wielu zabytków sakralnych (między innymi z Katedry Sioni czy Bazyliki Anczischati). Wizyta w tych 3 miastach z pewnością pozwoli poczuć prawdziwą, kaukaską atmosferę.

Chcesz zwiedzić Gruzję i poznać ją od podszewki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Zobacz inne wpisy: