Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Gruzji?

Wielu podróżników marzy o wyprawie do Gruzji. To kraj, który zachwyca widokami, imponuje miastami pełnymi zabytków i urzeka pyszną kuchnią. Co warto wiedzieć przed wycieczką do tego kaukaskiego kraju?

Po pierwsze warto wiedzieć, że obywatele RP nie potrzebują wizy, aby dostać się do Gruzji. Co więcej, nie potrzebujemy nawet paszportu, gdyż wystarczający jest dowód osobisty.

Kiedy już wiemy, że przed wyjazdem do Gruzji nie musimy pamiętać o wielu formalnościach warto rozpocząć poszukiwanie biletów lotniczych. Te do Gruzji można ustrzelić w bardzo dobrych cenach. Do kraju tego lata kilka linii lotniczych z Polski (w tym tanie linie lotnicze), dlatego niejednokrotnie trafić można na bardzo atrakcyjne oferty cenowe. Zależy to oczywiście od terminu wyprawy oraz zakupu biletów w odpowiednim momencie (często działa zasada, że im wcześniej kupujemy bilety, tym w korzystniejszej cenie możemy je znaleźć, jednak nie zawsze tak jest; warto obserwować więc ceny biletów i kupić je w najbardziej odpowiednim momencie).

Po przylocie do Gruzji pozostaje nam odkrywanie tego zjawiskowego kraju. Pamiętajmy, że krajobrazy tutaj są bardzo różnorodne. Warto być przygotowanym na górskie przygody, jak i odpoczynek nad morzem. Pamiętajmy też, że pogoda w różnych częściach kraju może być różna, więc bądźmy przygotowani zarówno na cieplejsze, jak i na chłodniejsze dni.

W trakcie pobytu w Gruzji zapewne wielokrotnie weźmiemy udział w tak zwanych suprach. Są to uroczyste biesiady, w trakcie których Gruzini goszczą przyjezdnych. Dzielą się swoimi przysmakami i wznoszą liczne toasty. Za toasty najczęściej odpowiedzialny jest tadama czyli osoba, która dba o atmosferę całej uroczystości. W trakcie biesiad nie krępujmy się, gdyż to właśnie one pozwalają poczuć prawdziwą, gruzińską atmosferę.

Zobacz piękną Gruzję z Globzon Travel

Zobacz inne wpisy: