Kto z nas nie lubi przywozić pamiątek z miejsc, w których przebywaliśmy? To właśnie takie drobiazgi przypominają nam o przygodzie, którą przeżyliśmy i o ludziach, którzy nam towarzyszyli. Co więc najlepiej przywieźć z Gruzji, aby wyjazd pozostał na długo w naszej pamięci?
Dobrym pomysłem są z pewnością wina, z których słynie cały ten kraj. Choć spory wybór tego trunku dostępny jest już w Polsce, to i tak jedna butelka przywieziona prosto z Kaukazu będzie nadzwyczajną pamiątka. Jeśli wino to i naczynia z których piło się tradycyjnie ten trunek w Gruzji czyli tak zwane rogi. Oprócz tego można kupić różnego rodzaju rękodzieło, skarpety, filcowane zabawki, tradycyjne czapki, wyroby z ceramiki, magnesy, kubki i inne drobiazgi z motywem gruzińskim (flagą, nazwami gruzińskich miast). I rzecz jasna przyprawy (adżyka lub sól swańska).

Chcesz zwiedzić Gruzję i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy popijając gruzińskie wino? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel:

Zobacz inne wpisy: