Z czym kojarzy się Gruzja? Często powtarzającym się skojarzeniem z pewnością będą przepiękne widoki, zabytkowe miasta, górskie wioski w których życie toczy się własnym rytmem. Wśród skojarzeń pojawi się też z pewnością gruzińska gościnność, pyszna kuchnia oraz wino (z tego trunku słynie szczególnie region Kachetia). Gruzja kojarzy się też z suprami, czyli biesiadami, w trakcie których wznosi się toasty. I właśnie o tych ostatnich dowiecie się nieco z tego wpisu, gdyż żadna podróż do Gruzji nie obejdzie się bez biesiadowania i toastów z mieszkańcami.

Gruzini są mistrzami w dziedzinie świętowania. Każda gruzińska biesiada ma swojego tamadę, który nadaje rytm celebrowaniu (kieruje rozmową, dba by nikomu niczego nie brakowało i aby każdy z gości czuł się komfortowo). To właśnie tamada wygłasza toasty, które oczywiście nie są przypadkowe. Wypija się je za Boga, rodzinę, przyjaciół, a po każdym z nich należy wypić trunek do dna. Jeden toast potrafi trwać od kilku do nawet kilkunastu minut. Warto o tym wiedzieć, gdyż świętowanie jest nieodłączną częścią podróży do Gruzji!

Chcesz odwiedzić jeden z piękniejszych krajów Kaukazu? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel:

Zobacz inne wpisy: