Gruzja – zalety zwiedzania kraju w kameralnej, niewielkiej grupie

Zwiedzać świat można na wiele sposobów. Jedni podróżują na własną rękę, inni wolą powierzyć kwestie organizacyjne np. biurom podróży. Nie inaczej jest w przypadku ilości osób z którymi podróżujemy – niektórzy lepiej odnajdują się w dużych, a inni w małych, kameralnych grupach uczestników. Jeśli chodzi o wielkość grupy to naszym zdaniem zalet podróżowania w niewielkiej grupie jest więcej o czym dowiecie się nieco z tego wpisu. Skupmy się na kraju jakim jest Gruzja, gdzie wielkość grupy momentami ma bardzo kluczowe znaczenie.

Po pierwsze, odkrywanie Gruzji w kameralnej grupie pozwala czerpać każdemu uczestnikowi z takiej wyprawy garściami. Każdy podróżnik ma kontakt z przewodnikiem, zadaje pytanie i uzyskuje odpowiedź. Po drugie, małe grupy mają więcej czasu w trakcie zwiedzania – możemy dokładnie obejrzeć dany obiekt, nieśpiesznie delektować się okolicą, zrobić zdjęcia bez obawy, że mamy ograniczony czas. W mniejszej grupie łatwiej jest też zrobić przystanki na trasie, kiedy to na przykład zauważymy coś wartego uwagi (a co nie jest w planie naszej podróży). Plusem wyprawy w małych grupach jest też to, że w niewielkiej grupie dostaniemy się niemalże wszędzie – możemy poruszać się mniejszymi środkami transportu czy samochodami 4×4, dzięki czemu dojedziemy z najgłębsze zakamarki Gruzji. Mniejsze grupy mogą nocować w lokalnych hotelikach czy pensjonatach, które są dużo bardziej klimatyczne niż wielkie resorty. Zaletą jest też większa możliwość zbliżenia się do codzienności Gruzinów np. w trakcie supr czyli biesiad. Wszyscy uczestnicy wielkich grup nie usiądą przy jednym stole z gospodarzem, natomiast podróżując w małej grupie biesiadujemy wspólnie. Nie zapominajmy, że w małych grupach łatwiej jest też się zaprzyjaźnić. To wszystko razem wzięte sprawia, że wyprawa do Gruzji w kameralnej grupie jest z pewnością dobrym pomysłem.

Chcesz zwiedzić Gruzję i poznać ją od podszewki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Zobacz inne wpisy: