Podróż do Gruzji jest marzeniem wielu podróżników. To kraj, który zachwyca pyszną kuchnią i gościnnością mieszkańców. Pełno tu zapierających dech w piersiach widoków i zabytkowych miast. Co warto zobaczyć w Gruzji w trakcie tygodniowej podróży po tym kraju?

Podróż warto rozpocząć od pobytu w Kutaisi – mieście, które znajduje się w gruzińskim regionie Imeretia. Warto odwiedzić też region Swanetia, który słynie z zabytkowych wież obronnych. W tym regionie znajduje się między innymi Mestia. Będąc w Mestii trzeba udać się do malowniczej wioski Uszguli (ze względu na położenie dobrym pomysłem będzie wycieczka samochodami 4×4). Innymi miastami, które warto odwiedzić w trakcie pobytu w Gruzji jest Batumi (miasto leżące nad morzem) czy Tbilisi czyli stolica kraju. Na uwagę zasługuje też Sighnaghi czy Mccheta. Te gruzińskie miejsca z pewnością skradną serca wielu podróżników.

Chcesz zwiedzić Gruzję i poznać ją od podszewki? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Vanellus Travel:

Zobacz inne wpisy: