Ile prawdy jest w legendzie o powstaniu Gruzji?

Gruzja to jeden z najpiękniejszych krajów Kaukazu. Miejsce, które zachwyca serdecznością mieszkańców, pyszną kuchnią i zabytkami. O powstaniu tego kraju krąży wiele legend, ale najsłynniejsza z nich mówi o tym, że Gruzja to miejsce, które Bóg oddał narodowi gruzińskiemu, mimo że przeznaczył go dla siebie. Ale zaczynając od początku.

Bóg tworzył kraje. Zaprosił przedstawicieli różnych narodów, aby wybrali sobie miejsce, które będzie ich ziemią. Oczywiście większość narodów w pośpiechu i kłótniach zaczęło wybierać, gdyż chcieli, by ich tereny były jak najlepsze pod względem położenia, gleb czy klimatu. Gruzini postanowili poczekać aż tłum się rozejdzie i w spokoju rozsiedli się pod drzewem. Czas mijał im tak przyjemnie, że rozpoczęli długo trwające biesiadowanie. Po pewnym czasie Bóg zorientował się, że wszystkie ziemie zostały już rozdane, a dla Gruzinów nie pozostało nic. Postanowił wtedy oddać im najpiękniejszy i najbardziej zachwycający kawałek ziemi, który stworzył dla samego siebie. Docenił postawę i spokój Gruzinów i nagrodził ich czymś najlepszym.

Prawdy w tej legendzie jest bardzo wiele, gdyż każdy kto wraca z tego kraju jest zachwycony jego pięknem, położeniem i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. O tak!

Chcesz na własnej skórze przekonać się, ile prawdy jest w legendzie o powstaniu Gruzji? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel, a być może, że się dowiesz:

Zobacz inne wpisy: