Jak jest naprawdę z tą gruzińską gościnnością?

Gruzja to kraj, który coraz częściej odwiedzają Polacy. Dzieje się tak nie tylko ze względu na możliwość szybkiego dotarcia (z wielu miast możliwe są loty bezpośrednie) czy mało skomplikowane formalności wjazdowe (wystarczy dowód osobisty), ale chyba przede wszystkim z ciekawości jaki ten kraj jest i jak jest naprawdę z tą gruzińską gościnnością. Często powtarza się, że „Gruzini to najgościnniejszy naród świata”. Ile rzeczywiście jest prawdy w tym stwierdzeniu?

Gruzja słynie nie tylko ze wspaniałych pejzaży, imponujących skalnych zabytków i klimatycznych miast. Gruzja to też pyszna kuchnia i lokalne wino.. a jeśli wino i jedzenie to oczywiście tradycyjne, gruzińskie supry czyli uroczystości. Gruzini uwielbiają biesiadować i opiekować się przyjezdnymi nie tylko w trakcie zwiedzania, ale i podczas zabawy. Chętnie zapraszają do stołu, pokazują z czego słynie ich kuchnia, sprawiają, że nie sposób czuć się skrępowanym. Opowiadają o swoim kraju, wznoszą toasty za przyjaźń i traktują gości niemalże jak członków rodziny. To wszystko razem wzięte sprawia, że w Gruzji od pierwszej chwili czuje się jakby odwiedziło się starych przyjaciół, a nie przyjechało się do kraju, którego nigdy się nie widziało. Czyż nie to jest właśnie ta gościnność? Dokładnie tak, więc śmiało można stwierdzić, że Gruzini to jeden z najgościnniejszych narodów świata!

Chcesz przekonać się jak jest naprawdę z tą gruzińską gościnnością? Zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel, a obiecujemy, że znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz inne wpisy: