Kiedy najlepiej udać się w podróż do Gruzji?

Gruzja to kraj zachwycający wspaniałymi krajobrazami, lokalną kuchnią i pysznym, gruzińskim winem. Gruzja to też uśmiechnięci i serdeczni Gruzini, którzy traktują swoich gości jak członków rodziny. Kiedy więc najlepiej zaplanować podróż do Gruzji, by czerpać z niej to, co najlepsze?

Planując podróż do tego kraju pamiętajmy, że pogoda jest zależna od regionu. Najogólniej uważa się jednak, że temperatury panujące w Gruzji są o około 10 stopni wyższe niż temperatury w Polsce o danej porze roku. Nieco inaczej sprawa wygląda z górami, gdzie bywa chłodniej. Jeśli jednak mielibyśmy stwierdzić, kiedy najlepiej odwiedzić ten kraj to zdecydowanie jest to okres od końca kwietnia do czasu wczesnej jesieni, kiedy pogoda najbardziej sprzyja poznawaniu tego niesamowitego kraju. Wielbiciele sportów zimowych powinni jednak wybrać okres naszej zimy, by móc cieszyć się tą porą roku i sportami zimowymi.

Chcesz pojechać do Gruzji – kraju wspaniałych krajobrazów, pysznego wina i aromatycznej kuchni? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Gruzji biura podróży Globzon Travel:

Zobacz inne wpisy: